PRZEWIERTY STEROWANE

HDD - HORIZONTAL DIRECTIONAL DRILLING

Termin HDD (ang. Horizontal Directional Drilling) oznacza kierunkowe przewierty horyzontalne. Technologia bezwykopowa pozwala na prowadzenie otworu w poziomie w ściśle określonym kierunku z bardzo wysoką precyzją. Umożliwia wykonywanie tras dla infrastruktury podziemniej zgodnie z założonym projektem idealnie pokrywającyhc się z punktami wejścia i wyjścia.

ZASTOSOWANIA PRZEWIERTÓW STEROWNAYCH

Jest to metoda pozwalająca na instalowanie rur pod ziemią. Oznacza to, że jesteśmy w stanie umieścić rurę pod różnego rodzaju przeszkodą terenową, nie niszcząc istniejących nawierzchni. W znaczny sposób minimalizuje to koszty przywracania terenu inwestycji do stanu pierwotnego w porównianiu z tradycyjnaymi metodami odkrywkowymi.

Jesteśmy w stanie wiercić pod sieci wodne gazowe, elektryczne, teletechniczne itp. W dobie dużego zagęszczenia budynków i infrastruktury miejskiej jest to metoda zyskująca na popoularności, a coraz częściej jest to jedyna metoda wykonania danej inwestycji. Maszyny służące do przewierów sterowanych spotykami już nie tylko w ścisłych centrach wielkich miast, ale również w mniejszych miescowościach.

Zalety przewiertów sterowanych:

JAK TO DZIAŁA ?

Przewiert sterowany wykonywany jest 2 etapowo.

Etap I

Pierwszym etapem jest wykonywanie tzw. otworu pilotażowego od komory wejściowej do komory wyjściowej. Cały proces jest dokłądnie monitorowany za pomocą specjalnego sondy zaintalowanej w głowicy wiercącej. Dzięki danym przekazywanym przez sondę, operator wie na jakiej głębokości i na jakim kurise akutalnie się znajduje i jest w stanie w czasie rzeczywistym korygować parabolę przewiertu.

Etap II

Drugim etapem jest zmiana głowicy wiercącej na głowicę rozwiercającą, która poszerza średnicę otworu. Ma to miejsce w komorze wyjściowej. Gdy ta czynność jest wykonana, za rozwiertakiem mocuje się uprzednio zgrzaną rurę, któa powoli będzie wciągana w stronę maszyny. Rura jest odpowiednio zabezpieczona przed tym, aby płuczka lub inne ciała obce nie przedostałyu się do jej wnętrza. Po wciągnieciu rury do komory wejściowej, następuje rozpięcie rozwiertaka i wciągniecie pozostałych żerdzi do wiertnicy.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat naszych usług przewiertów i przecisków horyzontalnych. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Państwa pytania i przygotować ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Scroll to Top